DoriFi

Wokalistka, autorka muzyki i tekstów...

Galeria •  
 •  

 •  
 •  

 •  
 •  
 

 

 

Multimedia


O Artystce

Wokalistka, autorka muzyki i tekstów, siła sprawczo-napędowa zespołu, którego jest frontmanką. Prywatnie pasjonatka życia, ceniąca sobie prawdziwość, prostolinijność, radość z tworzenia i dobrą zabawę dźwiękami.

DoriFi to - mówiąc kolokwialnie - "kobieta pełną gębą", a jej muzyka to wybuchowa mieszanka funky, hip-hop'u, nu soul'u, nu jazz'u, rythm&bluesa, reggae i mocniejszych brzmień. Całości dopełniają charakterne - pełne kobiecego postrzegania codzienności - teksty.

Atutem DoriFi i jej zespołu są występy LIVE, które niosą ze sobą świeżość, dużą dawkę energii na scenie i świetny kontakt z publicznością! Ich koncerty to doskonała zabawa, a charyzma wokalistki, jej poczucie humoru i wrażliwość muzyczna gwarantują słuchaczowi bogaty wachlarz wrażeń.

Kanał Artystki:           FanPage:


OSIĄGNIĘCIA:

 • współpraca z Największymi Polskimi Gwiazdami - płyty, nagrania, koncerty, festiwale – back voc: Ryszard Rynkowski, Katerine, Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny, Małgorzata Ostrowska, Monika Brodka, Jarosław Wasik, Krzysztof Cugowski, Mrozu, Paweł Stasiak, Wojciech Karolak, Zbigniew Górny, Zbigniew Wodecki, Marika, Beata Kozidrak i Bajm -aranzacja chórków na platynowych płytach „Szklanka wody”, „Myśli i słowa”, Golec u’Orkiestra, September etc…

 • Trener Wokalny Bitwy na Głosy TVP2 (zespoły R. Rynkowskiego i A. Piasecznego) – obie Drużyny w Finałach.

 • Redaktor prowadząca „Mętlik” - autorską audycję radiową.

 • DoriFi:
  Wygrała konkurs „Debiutanci Czarnego Piątku" 2006 Hirka Wrony w Radiowej Trójce,
  zajęła 2 miejsce na Vena Festival 2006 (2 msce na 1010 wykonawców – międzynarodowe Jury - w nagrodę pojechała zagrać swój pierwszy koncert w klubie Scala w Londynie). Finalistka Coke Live Fresh Noise 2007, programu Hitgenerator TVP2, w którym zebrała niezwykle pochlebne opinie jurorów. Single "Mentliq" i "Bo nic nie jest ważne aż tak" grały radia w całej Polsce (1sze miejsca na listach przebojów Radia dla Ciebie, Radia Pik, Radia Gdańsk, Wietrznego Radia Chicago itp).
  Jej głos słychać m. in. na ścieżkach dźwiękowych filmów "Kochaj i tańcz", "Różyczka", w reklamach TV, jinglach radiowych Radia Zet i wielu rozgłośni regionalnych, na wielu płytach innych artystów.
  Wielokrotna uczestniczka festiwali ogólnopolskich w Sopocie, Mrągowie czy Opolu.
  Jest autorką tekstów dla innych artystów m.in. Beaty Bednarz, Mario Szabana, Jarka Webera.

 • Teledyski do utworów: „Jutro Futro” , „A ja tak lubie lala lato…”

 • PŁYTA DoriFi pt. „Entliq Pentliq”:
  „debiutancka płyta DoriFi, 14 utworów, żywe instrumenty, energia, zabawa, głównie dźwiękiem, siła, bogactwo aranżacyjne i pewna surowość brzmienia. To lekko swingujący wokal korespondujący z gorącą fuzją różnych gatunków muzyki miejskiej od funky, nu-jazzu i neosoulu po hip-hop, reggae i mocniejsze brzmienia. Ramy gatunkowe nie stanowią tu żadnej przeszkody, co w efekcie daje szczególny dla polskiego słuchacza materiał na debiutancką płytę. Całości dopełniają charakterne - pełne kobiecego postrzegania codzienności – teksty. Z jednej strony mocno, osobiście i emocjonalnie podane, z drugiej pełne humoru i dystansu do siebie. „To swoisty sklep z kobiecą codziennością, z babskim mentliq’iem”.
  Płyta do nabycia w salonach Empik, sklepach Merlin.pl, Saturn, Media Markt...

  Wydawca: DoriFiMusic.
  Dystrybucja: Fonografika. • "To jedna z najbardziej ekspresyjnych kapel tego finału, zarówno pod względem muzyki, jak i bezpośredniego kontaktu."

  Bartek Ziółek dyrektor VENA Music Festival

  "Świetna, spójna kompozycja, świetna aranżacja, bardzo dobry tekst polski."

  Jury Czarnego Piątku w Radiowej Trójce

  "Rzadko widzi się osoby tak charyzmatyczne, tak pomysłowe na scenie. Oczekuję dalszych dużych widowisk z Twoim udziałem. Gracie lepiej niż wielu gwiazdorów polskich."

  Zbigniew Hołdys

  "Fantastyczny występ DoriFi (...). Nie wierzyłem, że za mojego życia (...) muzyka wróci do telewizji. Dzisiaj wróciła w pełnej krasie."

  Zbigniew Hołdys